Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny atak oszustów na seniorów, metodą „na policjanta” w Jastrzębiu- Zdroju

Facebook Twitter

Tamtejsza policja informuje o dwóch próbach wyłudzenia pieniędzy. Mężczyzna dzwoniący do mieszkanki Bzia, podając się za policjanta, przekazał, że został odnaleziony podrobiony jej dowód osobisty. W trakcie rozmowy wypytywał, w jakim banku ma konto oraz jakie posiada oszczędności. Tego samego dnia oszuści zaatakowali jeszcze na osiedlu Zdrój, także nie udało im się wyłudzić pieniędzy.

Kobieta uwierzyła oszustowi, który poinstruował ją, że aby chronić się przed utratą oszczędności ma iść do banku, wypłacić pieniążki i przekazać je policji. Jastrzębianka natychmiast udała się do banku, wybrała oszczędności i udała się we wskazane miejsce, gdzie czekał na nią oszust. Kobieta, gdy przybyła na miejsce i zobaczyła mężczyznę w maseczce, nabrała podejrzeń, że może to być oszust i nie przekazała pieniążków oczekującemu.

Druga próba oszustwa miała miejsce w poniedziałek (26.04.) około godziny 11.00 w Jastrzębiu-Zdroju na osiedlu Zdrój, gdzie dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako policjant, powiedział, że znaleziono podrobiony dowód osobisty kobiety oraz że ulica, na której mieszka jest obstawiona przez oszustów i mogą próbować włamać się do jej mieszkania. Kobieta nie dała wiary telefonującemu mężczyźnie i od razu powiadomiła policję.

Na szczęście tym razem starsi mieszkańcy naszego miasta nie dali się oszukać.

– pisze jastrzębska policja na swej stronie internetowej i apeluje:

Przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób ostrzegają systematycznie media. Dlatego też apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

Pamiętajmy!

Policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez nich akcjach. Nie proszą o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom. Jeśli nie mamy całkowitej pewności, kto do nas dzwoni, nie podejmujmy rozmowy i nie przekazujmy żadnych informacji o sobie. W żadnym wypadku w takich okolicznościach nie przekazujmy pieniędzy! Natychmiast należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj