Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny Marsz Nadziei przejdzie jutro (25.05.) ulicami Żor

Facebook Twitter

To wyraz solidarności z chorymi na raka. Wydarzenie organizowane jest przez Hospicjum im. Jana Pawła II i skierowane do wszystkich mieszkańców. To podsumowanie tegorocznej akcji "Pola Nadziei". Masz przejdzie ulicami Żor już po raz trzynasty! Początek o 11.00 przy siedzibie żorskiego hospicjum, przy Promiennej.

W środę 25 maja mieszkańcy miasta, w tym przede wszystkim dzieci i młodzież zamanifestują solidarność i wsparcie dla osób chorych, promując przy tym ideę opieki hospicyjnej i wolontariatu. XIII Marsz Nadziei wyruszy o godzinie 11:15 sprzed siedziby Hospicjum im. Jana Pawła II, przy ul. Promiennej 4. Następnie uczestnicy marszu przejdą ul. Okrężną, Boryńską i Górnym Przedmieściem do Sceny „Na Starówce”. Tam, podczas krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki w Żorach, podsumowana zostanie XIII edycja „Pól Nadziei”. Podczas imprezy wręczone zostaną również nagrody dla zwycięzców konkursów „Żółty żonkil symbolem nadziei” i „Historia z żonkilem w tle”.

– Jak co roku, do udziału w Marszu Nadziei zapraszamy podopiecznych przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych, przedstawicieli samorządu i mediów, a także wszystkich przyjaciół żorskiego Hospicjum – mówi Wioleta Kurzydem, koordynator wolontariatu w Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021