Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny pirat na celowniku „Speed”

Facebook Twitter

Kolejny pirat drogowy na celowniku grupy Speed. Rybniccy policjanci zatrzymali w Czerwionce-Leszczynach, kierowcę opla astry. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości i korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Szybko jednak wyszło na jaw, że 28-latek kierował pod wpływem środków odurzających. Oprócz mandatu karnego i 9 punktów karnych. Mieszkańcowi powiatu rybnickiego stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej komendy ze specjalnej grupy „Speed”, zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Kolejowej w Czerwionce-Leszczynach kierującego oplem astrą. Powodem zatrzymania kierowcy osobówki do kontroli było korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, a także przekroczenie dozwolonej prędkości o 27 km/h w obszarze zabudowanym. Po przeprowadzeniu badania kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem środków odurzających. W efekcie mieszkaniec powiatu rybnickiego został ukarany mandatem karnym, 9 punktami karnymi i zatrzymano mu prawo jazdy.

Rybniccy policjanci z grupy speed, wyjeżdżają codziennie do działań najnowszymi, nieoznakowanymi radiowozami. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021