Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny przetarg na raciborską za nami

Facebook Twitter

Przetarg na kolejny etap Raciborskiej rozstrzygnięty. Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. wyłonił wykonawcę, który odpowiadać będzie za modernizację kolejnego odcinka drogi w gminie Gorzyce.

Fot. powiatwodzislawski.pl

W ogłoszonym pod koniec września przetargu złożono w sumie 10 ofert, z których część została odrzucona z powodu niewyrażenia zgody na wydłużenie terminu związania ofertą. Najkorzystniejszą złożyła firma, która zrealizuje inwestycję za ok. 5,4 mln zł. termin zakończenia prac to październik przyszłego roku. Zakres prac jest podobny, jak na poprzednim odcinku.

Zakres robót obejmie wykonanie nowej konstrukcji drogi i przebudowę chodników na prawie półtorakilometrowym odcinku, budowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszo rowerowego, a także przebudowę odwodnienia drogi oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2020 r.

Inwestycja zostanie sfinansowana wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Gorzyce. Połowę kosztów przedsięwzięcia władze powiatu pokryją też z pozyskanej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj