Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny przypadek koronawirusa w Jastrzębskim Węglu

Facebook Twitter

Przypomnijmy, w zeszłym tygodniu testy dały pozytywny wynik w przypadku Michała Gierżota. Zawodnik nie brał jednak od dłuższego czasu udziału w zajęciach zespołu i nie sparaliżowało to planów drużyny.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Teraz sytuacja jest o wiele bardziej poważna, bo koronawirusa potwierdzono u jednej z osób z pierwszego zespołu „pomarańczowych”. W piątek (09.10.) wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego zostali poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Procedura ta była podyktowana koniecznością spełnienia wymogu Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV w związku z planowanym na przyszły tydzień w Jastrzębiu-Zdroju turniejem kwalifikacyjnym Ligi Mistrzów. W jednym przypadku wynik był niejednoznaczny, dlatego test powtórzono. Dał on wynik pozytywny. Dlatego też nie dojdzie do skutku jutrzejsze (11.10.) wyjazdowe spotkanie jastrzębian z PGE Skrą Bełchatów.

Nie wiadomo także co z mającym się rozpocząć we wtorek w jastrzębskiej hali turniejem eliminacyjnym do Ligi Mistrzów. Decyzje w tej sprawie podejmie Europejska Konfederacja Siatkówki. Dodajmy, że jak informuje klub, osoba zakażona pozostaje w samoizolacji, nie ma żadnych objawów charakterystycznych dla COVID-19 i czuje się dobrze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj