Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny punkt w regionie nie szczepi. Brakuje preparatu

Facebook Twitter

Miałeś się szczepić w Cieszynie dzisiaj i jutro? (26 i 27 maja) nie otrzymasz dawki preparatu. Kolejny Punkt Szczepień Powszechnych w regionie odwołuje przyjęcia. Wszystko przez brak dostaw szczepionek.

Fot. pixabay.com

W poniedziałek informowaliśmy o problemach ze szczepionkami w Skoczowie. Tam o dwa tygodnie przesunięto wszystkie zaplanowane szczepienia, które miały zostać wykonane środkiem firmy Moderna. Dzisiaj i jutro (26,27.05) nie odbędą się natomiast żadne szczepienia w punkcie zlokalizowanym w Hali Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie. Powód ten sam – brak preparatów.

Małgorzata Stępień-Małysz: W tym tygodniu mamy tylko dwa dni otwarte. Ze względu na to, że nie przyszły szczepionki. Dzisiaj mieliśmy otwarte i szczepiliśmy 450 Pfizera, a w piątek jak przyjdą szczepionki, będzie to suma 500 Johnsona. Do tej pory było wszystko w porządku, dopiero w tym tygodniu Moderna nie przyjechała. W poniedziałek ma przyjechać w tym tygodniu, dzisiaj się dowiedziałam na infolinii, ale nie wiedzą kiedy dokładnie przyjedzie. Modernę mamy przełożoną na 7,8,9 czerwca, Astra Zeneca nie przyszła też, przełożyliśmy pacjentów na Boże Ciało, bo już nie mamy kiedy ich przekładać. Ma przyjść 1 czerwca, ale jak dotknę szczepionkę, powiem, że przyszła.

Mówiła nam we wtorek (25.05.) wieczorem, po zakończonej akcji szczepień, Małgorzata Stępień-Małysz, koordynatorka punktu w Cieszynie.

Osoby, które miały wyznaczony termin powinny otrzymać informację o jego zmianie

– dodaje koordynatorka.

Małgorzata Stępień-Małysz: Wszyscy są przełożeni, my nikogo żeśmy nie usuwali, przesuwaliśmy te wizyty. Wszyscy są przesunięci, bo tak mają przyjść szczepionki. My nie dzwonimy do pacjentów, ja przekładając ich w e-rejestracji, oni automatycznie dostają sms-a. Ja tylko kliknę „przestaw termin” i oni automatycznie posyła wszystkim pacjentom sms-y.

Codziennie w cieszyńskim punkcie dokonuje się około 300 szczepień. Głównie to mieszkańcy miasta nad Olzą, ale także z całego powiatu cieszyńskiego i okolicznych miast.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj