Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny raz Cieszyn dronami kontroluje piece. Posypały się mandaty

Facebook Twitter

Choć prezes Jarosław Kaczyński zapewniał, że palić można wszystkim, oprócz opon, strażnicy miejscy do serca tych słów nie biorą i kontrolują, czy przypadkiem w paleniskach nie znajduje się to, co nie powinno. Kolejne kontrole za pomocą drona w minionym tygodniu przeprowadzono w Cieszynie.

foto FB/SM Cieszyn

Efekt? Zarejestrowane wykroczenia i mandaty. Jak przyznaje Jacek Bąk, komendant Straży miejskiej w Cieszynie, to właśnie dzięki wykorzystaniu latającej maszyny, która przy samym kominie analizuję skład spalin i dymów, można na bieżąco określić kto czym pali.

Jacek Bąk: Kontrole te były wspomagane dronem specjalistycznym do pomiaru jakości powietrza. Łącznie przeprowadzono 16 kontroli palenisk. W przypadku 6 pieców stwierdzono nieprawidłowości bądź to wynikające z tego, że piec nie posiadał tabliczki znamionowej, albo były spalane odpady. Zostało nałożonych 6 mandatów karnych, na łączną kwotę 1300 zł. W jednym przypadku strażnicy pobrali próbkę popiołu do dalszej analizy. Po uzyskaniu wyniku będą podejmowane dalsze czynności związane bądź to z prowadzeniem postępowania wyjaśniającego, bądź z nałożeniem mandatu karnego.

Jak dodaje Bąk, akcje związane z kontrolą palenisk będą cały czas prowadzone, także właśnie z użyciem dronów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024