Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny raz jechał po alkoholu

Facebook Twitter

Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali pijanego 37-latka. Mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile. Wyszło także na jaw, że mieszkaniec Żor ma już na swoim koncie jazdę po alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (24.03.) przed godziną 10.00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Stodoły. Mundurowi z grupy SPEED, patrolując ulicę Pszczyńską, zauważyli kierującego toyotą, który nie stosuje się do obowiązujących przepisów na skrzyżowaniu ulic Pszczyńska, Grodzka, Stodoły. Kierujący jadąc ulicą Grodzką, pojechał na skrzyżowaniu na wprost w ulicę Stodoły, nie stosując się do znaku „Nakaz jazdy w prawo lub w lewo”.

Mundurowi, używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, natychmiast udali się za kierującym i na ulicy Stodoły zatrzymali kierującego toyotą do kontroli drogowej. Gdy mężczyzna uchylił drzwi pojazdu, mundurowi od razu wyczuli od 37-latka alkohol. Mieszkaniec Żor miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że sąd zatrzymał już wcześniej kierującemu prawo jazdę za kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do znaków drogowych. O karze dla 37-latka zdecyduje sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj