Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny remont w powiecie wodzisławskim. W Skrzyszowie na Powstańców Śląskich

Facebook Twitter

Kolejny remont na drogach w powiecie wodzisławskim. Szykują się prace na ulicy Powstańców Śląskich w Skrzyszowie. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę 400- metrowego fragmentu tej ulicy, na odcinku od granicy z Jastrzębiem do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II.

fot.al-grishin/pixabay.com

To będzie wspólna inwestycja powiatu wodzisławskiego oraz Godowa, każda ze stron przeznaczy po 400 tysięcy złotych. Prace mają być jeszcze w tym roku, remont ma się zamknąć do połowy listopada.

O remont drogi powiatowej 5020S ul. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie wnioskowali do Zarządu Powiatu powiatowi radni z gminy Godów: Robert Wala, Roman Marcol i Izabela Tomiczek. Zarząd po analizie środków własnych i uzyskaniu deklaracji wójta Godów Mariusza Adamczyka na temat gotowości współfinansowania zadania w wysokości połowy kosztów, zdecydował o przebudowie tej drogi jeszcze w tym roku. Koszty inwestycji oszacowano na ok. 800 tysięcy złotych.

Powiatowy Zarząd Dróg już ogłosił przetarg na to zadanie. W jego ramach ma zostać przebudowana jezdnia na około 400 metrowym odcinku od granicy z Jastrzębiem-Zdrój do strefy gospodarczej w Skrzyszowie. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych, krawężników i odwodnienia drogi. Na zakończenie prac wykonawca będzie miał czas do połowy listopada.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj