Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny sparing siatkarzy Jastrzębskiego Węgla i kolejny remis

Facebook Twitter

Wynikiem 2:2 zakończyło się sobotnie (4.09.) spotkanie jastrzębian przeciwko drużynie Cuprum Lubin. Wynik nietypowy ale na rozegranie właśnie czterech setów umówili się szkoleniowcy obu drużyn.  Zespoły na przemian wygrywały kolejne partie meczu, najbardziej zacięta była ostatnia w której zespół z Lubina zwyciężył na przewagi 27:25.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

W zespole z Jastrzębia zabrakło kontuzjowanego Rafała Szymury, zastąpił go młody zawodnik:

Wojciech Szwed: Nie czuję presji, jestem zadowolony, bo mogę pograć i mogę się pokazać przed sezonem. Liczę na to, że wykorzystam tą szansę w 100%. Czuję w nogach te wszystkie ciężary, które przerzucam na siłowni, ale w trakcie meczu przychodzi adrenalina i o tym się zapomina, więc na to bym nie zrzucał winy ale wiadomo, to na pewno ma jakieś znaczenie. Nie graliśmy źle, fajnie że mieliśmy okazję zagrać z Lubinem, teraz mamy dużo materiału do analizy, jestem dobrej myśli, bo wyglądało to całkiem dobrze ale są jeszcze braki nad którymi musimy popracować.

Zespół z Lubina poprowadził jako pierwszy trener były zawodnik Jastrzębskiego Węgla, Paweł Rusek, który cieszył się, że znów wrócił do dobrze mu znanej hali:

Paweł Rusek: Wraca się zawsze przyjemnie, natomiast fajnie by było wrócić ze zwycięstwem. W zeszłym roku w tej nowej roli jako drugi trener niestety nam się to nie udało, dzisiaj wprawdzie remis 2:2, były lepsze i gorsze momenty. Emocje są, jest to dla mnie coś nowego, jak byłem drugim trenerem to jednak stałem z boku, przyglądałem się i mogłem podpowiadać, wszystko miałem na oku. Jak się jest tym pierwszym trenerem, to poprzeczka jest zawieszona wyżej i wszystko się dzieje szybciej.  Śmiałem się, że na pewno na koniec sezonu osiwieje.

Kolejny mecz kontrolny Jastrzębski Węgiel rozegra w piątek (10.09.) przeciwnikiem będzie drużyna z Zawiercia.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:2 (25:19, 22:25, 25:22, 25:27)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Szwed, Wawrzyńczyk, Popiwczak (libero) oraz Biniek (libero), Macyra, Krzysiek, Dryja, Rakowski

Cuprum Lubin: Jimenez, Stępień, Gunia, Pietraszko, Maruszczyk, Waliński, K. Szymura (libero) oraz Ferens, Sekita, Kapica, Kaźmierczak, Sas

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj