Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny stopień gotowości w Wojsku Polskim. Rozpoczęła się wojna na Ukrainie

Facebook Twitter

Wojsko Polskie pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie. Dziś, w związku z agresją rosyjską, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej.

Fot. twitter.com/PremierRP

Żołnierze będą zobowiązani do pozostania w nich. Zostały także cofnięte decyzje o urlopach i wyjazdach służbowych. Decyzja o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości jest działaniem standardowym w takich sytuacjach.

 

Dziś odbyła się narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, ministrami, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami służb specjalnych.

Andrzej Duda: Niestety jest to czego najbardziej się obawialiśmy i od czego staraliśmy się odwieść Prezydenta Władimira Putina i władze rosyjskie, a mianowicie od ataku na Ukrainę. To jest bezprecedensowy akt naruszenia prawa międzynarodowego i gwałtu na suwerennym i niepodległym Państwie, to co obserwujemy dzisiaj od wczesnych godzin porannych […]

Także dziś Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat o wstrzymaniu jakichkolwiek podróży na Ukrainę, a obywatele polscy, którzy przebywają na Ukrainie, powinni natychmiast opuścić jej terytorium.

Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo potępia bezprecedensowy atak zbrojny na Ukrainę.

Federacja Rosyjska świadomie podjęła decyzję o zniszczeniu podstaw współczesnej architektury bezpieczeństwa i próbie siłowej zmiany granic, na co nie może być zgody w XXI wieku. Polska we współpracy z sojusznikami podejmie wszelkie przewidziane prawem międzynarodowym działania na rzecz wsparcia Ukrainy oraz zatrzymania rosyjskiej agresji.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało komunikat o fałszywej narracji, która elementem rosyjskiej operacji dezinformacyjnej ukierunkowanej na przedstawienie Ukrainy jako strony atakującej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj