Kolejny sukces dżudoków Polonii Rybnik. Po brązowy medal Mistrzostw Europy Młodzieży w Judo sięgnęła Anna Borowska

Piątek 13-go okazał się szczęśliwy dla judoczki Polonii Rybnik. Na czempionacie, który odbył się w Bratysławie rybniczanka walcząca w wadze 57. kilogramów stanęła na najniższym stopniu podium. Medal mógł być jeszcze cenniejszy, ale decydującą o występie w finale walkę, nasza zawodniczka przegrała z Niemką Saphho Coban, późniejszą tryumfatorką całej imprezy.

W boju o brąz 21-letnia judoczka Polonii  pokonała Rosjankę Darię Mezhetskai i zdobyła kolejny cenny krążek w swojej karierze.

Przypomnijmy, że Anna Borowska to także ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Juniorów. Co ciekawe medal, który wywalczyła w Bratysławie to szósty medal zdobyty przez judoków Polonii Rybnik na międzynarodowych imprezach mistrzowskich w tym roku. Borowska i Katarzyna Kłys razem z koleżankami kadry seniorek zdobyły srebrne medale Drużynowych Mistrzyń Świata, brąz na Mistrzostwach Europy Juniorów i Juniorek wywalczyli Julia Kowalczyk i Piotr Kuczera, ten ostatni był także trzeci na Mistrzostwach Świata Juniorów w Abu Dhabi.

Dodajmy, że występ Anny Borowskiej zakończył rok pełen sukcesów dla rybnickiego judo.