Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kolejny sukces pawłowickiego curlingu

Facebook Twitter

Damian Herman wraz z koleżanką z Warszawy, Karoliną Florek, zdobył mistrzowski tytuł! Para Mieszana wywalczyła złoty medal na V Mistrzostwa Polski Par Mieszanych w stolicy. zawodnicy zdobyli także nominację do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata Par Mieszanych, które odbędą się w kanadyjskim Lethbridge.

fot. pawlowice.pl

KS Warszowice reprezentowała także para Ewa Nogły i Konrad Stych. W stawce 20 drużyn ostatecznie zajęli 9. miejsce.

ary mieszane jako konkurencja różni się od normalnej czteroosobowej gry w curling. Zawodnicy zagrywają łącznie 5 kamieni. Dodatkowo drużyna ma kamień, który przed rozpoczęciem enda ustawiony jest w domu lub przed nim jako strażnik. Do czwartego wypuszczonego kamienia nie można wybić żadnego innego. To, że grają tylko dwie osoby powoduje, iż bardzo ważnym aspektem gry są umiejętności techniczne zawodników.

W ostatnim czasie curlerzy z KS Warszowice odnoszą wiele sukcesów. Podopieczni Damiana Hermana wiosną stawali na najwyższym podium Mistrzostw Polski w kategorii juniorskiej, następnie jesienią w kategorii 50+ drużyna zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata Seniorów w Lethbridge (Kanada). Juniorzy osiągnęli sukces w Oestersund będąc blisko do zakwalifikowania się na Mistrzostwach Świata Juniorów do elitarnej światowej dziesiątki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj