Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny szpital w regionie chce zawiesić oddział. Gdzie mają się leczyć dzieci?

Facebook Twitter

Po szpitalu w Rydułtowach kolejna placówka w regionie chce na trzy miesiące zawieszenia pediatrii. Chodzi o Szpital Śląski w Cieszynie.

Szpital, którego organem prowadzącym jest starostwo, wystąpiło do wojewody śląskiego o zgodę na czasowe zawieszenie działalności leczniczej oddziału pediatrycznego. Chodzi o okres od 1 stycznia do 31 marca przyszłego roku. Jak informuje rzecznik placówki Ewa Herman, powodem takiego wystąpienia jest

brak odpowiedniej – zgodnie z warunkami udzielania świadczeń zdrowotnych na oddziale pediatrycznym – liczby lekarzy pediatrów, a tym samym brakiem możliwości zapewnienia małoletnim pacjentom całodobowej opieki.

fot. Szpital Śląski w Cieszynie

Dyrektor Czesław Płygawko w komunikacie informuje, że najbliższe szpitale, w których mali pacjenci znajdą pomoc to szpital pediatryczny w Bielski-Białej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach.

Cieszyński szpital już raz zawiesił działania pediatrii. W sierpniu w ubiegłym roku przez trzy tygodnie nie przyjmowano pacjentów i wówczas placówka także uzasadniała to „brakiem personelu medycznego”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024