Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny tom serii Zeszyty Rybnickie. Tym razem o planach i mapach Rybnika

Facebook Twitter

Na 276 stronach zamieszczono 283 ilustracje- to plany, rysunki czy fotografie, w sporej części publikowane po raz pierwszy. Autorem książki jest Jacek Kamiński.

Ukazał się kolejny- 30- tom serii Zeszyty Rybnickie pt. „Dwudziestowieczne plany urbanistyczne Rybnika i ich realizacje”, autorstwa Jacka Kamińskiego.

Fragmenty recenzji

Prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Kadłuczka:

Praca jest napisana językiem naukowym, ale nie hermetycznym i zrozumiałym dla szerszych kręgów czytelniczych, cechuje ją […] oryginalność myśli o mieście jako dziedzictwie kulturowym, jego strukturze przestrzennej i mechanizmach procesów transformacyjnych.

Prof. dr hab. inż. arch. Magdalena Żmudzińska-Nowak:

Książka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy pragną pogłębić wiedzę o mieście, zrozumieć znaczenie dziedzictwa jego przeszłości, a także właściwie zadbać o jego przyszły rozwój.

Książka jest dostępna w muzeum w Rybniku w cenie 65 złotych.

Fragment wprowadzenia

„Zeszyty Rybnickie” to seria publikacji Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku, jakie poświęcone są zagadnieniom z historii miasta. W 2020 roku w tej serii opublikowano „Zarys dziejów szkoły rolniczej (Ackerbauschule) w Popielowie” E.Kulik a w 2019 między innymi „Rybniczanie” red. A.Grabowska-Rogus, E.Kulik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021