Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny pumptrack w Rybniku. Powstaje przy Zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu

Facebook Twitter

Pumptrack ma być gotowy do połowy kwietnia, choć wiele zależy od pogody. Jak wyjaśnia rybnicki oficer rowerowy Łukasz Karbowiński: "Pumptrack to specjalnie przygotowana trasa w formie wzniesień i dolin, która poprzez odpowiedni dobór przeszkód pozwala na pokonanie go bez pedałowania".

fot. A. Skupień/rybnik.eu

Tor przygotowali pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych, we współpracy z rowerzystą Bartoszem Giemzą, mistrzem Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing. Podobne tory są już w Parku nad Nacyną w centrum Rybnika czy na terenie ośrodka MOSiR w Kamieniu. W Niewiadomiu tor będzie częścią nowego rekreacyjnego miejsca, jakie tworzone jest obok zabytkowej kopalni.

Tor posiada nawierzchnię asfaltową, która znajduje się w zagłębieniu terenu tworząc doskonałe warunki do dynamicznej zabawy i sportu. Najmłodsi będą mogli tutaj stawiać pierwsze kroki, a bardziej wymagający będą mogli pokazać swoje umiejętności

– mówi Karbowiński.

fot. A. Skupień/rybnik.eu

Koszty budowy torowiska to ok. 25 tys. zł. Składają się na nie między innymi: modernizowana w tym roku nawierzchnia asfaltowa, trawa z rolki, drenaż obszaru inwestycji, prace projektowe oraz konsultacje eksperckie.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj