Kolejny znakomity bieg Dominiki Bieleckiej

Dominika Bielecka, zawodniczka MKS-u Wodzisław Śląski może być wkrótce jedną z najlepszych zawodniczek świata w biegach narciarskich. Na razie startuje w biegach juniorskich i radzi sobie bardzo dobrze.

Na rozegranych w sobotę (7.12.) w austriackim Seefeld zawodach FIS Cup w biegach narciarskich, na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym zajęła ósmą pozycję. Warto dodać, że w biegach FIS startują najlepsze biegaczki Świata w kategorii juniorek. W Seefeld nie zabrakło również aktualnej Mistrzyni Świata z Liberca Victorii Carl, która wygrała te zawody. Dominika Bielecka była także najlepszą z polskich zawodniczek. Ale to nie jedyne sukcesy zawodniczki w ostatnim czasie.

Dominika Bielecka najlepszą polską biegaczką narciarską we Włoszech

W dniach 30.11.-1.12. w włoskiej miejscowości Santa Caterina, zostały rozegrane zawody FIS Cup w biegach narciarskich. W tym roku nie mogło tam zabraknąć najbardziej utytułowanej zawodniczki MKS Wodzisław Śl. Dominiki Bieleckiej, która również na arenie międzynarodowej nie zawodzi i godnie reprezentuje Wodzisław Śląski.
W biegu na dystansie 5 km stylem klasycznym Dominika zajęła 4 miejsce tracąc do trzeciej zawodniczki zaledwie 0,5 sek. Nasza zawodniczka była także najlepszą spośród polskich zawodniczek.

Dzień wcześniej odbyły się sprinty techniką łyżwową na dystansie 1 km i również tutaj Dominika Bielecka poradziła sobie całkiem nieźle. Po biegach eliminacyjnych zakwalifikowała się bez problemu do dalszych rund. W ćwierćfinale zajęła 1-2 miejsce i bez problemu awansowała do półfinału. W biegu półfinałowym brała udział w wywrotce i nie weszła do finału. Ostatecznie została sklasyfikowana na 12 miejscu.