Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejnych dwóch kierowców zatrzymanych za złamanie przepisów

Facebook Twitter

Jeden z nich w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. To 27-letni jastrzębianin, który poruszał się ulicą Gagarina z prędkością prawie 110 km/h. Jastrzębianin pozbył się tym samym prawa jazdy na 3 miesiące. Na zbyt szybkiej jeździe został złapany równie z 43-latek.

Jeden z obowiązujących od maja przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna jednej z ostatnich interwencji jastrzębskiej drogówki. W niedzielę rano, podczas wykonywanego na ulicy Gagarina pomiaru prędkości, mundurowi „namierzyli” kierowcę bmw, który miał na liczniku 108 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 58 km/h. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce zostanie też przez starostę wydana decyzja, zgodnie z którą 27-letni jastrzębianin pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Kilka dni temu, na ulicy Pszczyńskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierowcę fiata, który przekroczył dozwoloną prędkość. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Okazało się także, że w związku z wcześniejszą jazdą pod wpływem alkoholu, sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący go do 2017 roku. Samochód, którym podróżował został odholowany na koszt właściciela na strzeżony parking. O dalszym losie jastrzębianina zdecyduje sąd. Najsurowsza kara, jaka może go spotkać za zlekceważenie sądowego wyroku to 3 lata więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024