Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejowa w Cieszynie. Droga zamknięta do odwołania, nawet przez miesiąc

Facebook Twitter

Na ulicy Kolejowej w Cieszynie  w poniedziałek (19.07.) zapadł się fragment jezdni wraz z podbudową. W drodze powstała wyrwa o wielkości około 3 x 6 m i głębokości około 6 m. Dziś (26.07.) mają rozpocząć się konkretne roboty naprawcze.

fot.cieszyn.pl

Część kolektora kanalizacji ogólnospławnej została prawdopodobnie uszkodzona w wyniku intensywnych opadów deszczu, podczas których nastąpiło częściowe wypłukanie podbudowy drogi. Po przeprowadzeniu inspekcji w tym miejscu, rozpoczęto przygotowania do usunięcia awarii.

W poniedziałek (26.07.) mają rozpocząć się konkretne roboty. Odbudowany zostanie kolektor oraz podbudowa i nawierzchnia drogi. Trzeba także zabezpieczyć wyrwę przed dalszym jej osuwaniem się. Z uwagi na duże zagłębienie kanału oraz skomplikowane i trudne do wykonania roboty, obecnie szacuje się, że prace remontowe mogą potrwać nawet około miesiąca.

Prace realizowane będą przez jedną brygadę, co wynika ze specyfiki prowadzonych robót i dbałością o zachowanie najwyższych standardów jakości. Awaria zlokalizowana jest w miejscu, gdzie funkcjonują ponad 100-letnie kanały betonowe. Pełny zakres prac koniecznych do wykonania poznamy dopiero po rozpoczęciu prac ziemnych. W dalszym etapie, po usunięciu awarii, kanał zostanie oczyszczony z osuniętego gruzu i materiału pochodzącego z podbudowy drogi. Ostatnim etapem prac będzie zasypanie wyrwy i odbudowa zapadniętego odcinka drogi.

– czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Cieszynie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023