Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolizja tirów w powiecie cieszyńskim. Zablokowana droga 938 [FOTO, AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy zablokowana jest droga wojewódzka 938. To trasa Cieszyn-Pawłowice. Konkretnie chodzi o odcinek pomiędzy Pruchną a Hażlachem.

AKTUALIZACJA godzina 11:00

Droga Cieszyn-Pawłowice będzie nieprzejezdna jeszcze co najmniej przez godzinę, do godz. 12.00 informuje policja. Dziś (08.01.) rano około 6.30 na ulicy Katowickiej w Kończycach Wielkich zderzyły się dwa TIRy. Jeden to cysterna, drugi chłodnia. Kierowca pierwszego z aut, 37-latek z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni gdzie zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem. Obu kierujących, zakleszczonych w pojazdach uwalniali strażacy. Pierwszy z nich został przewieziony karetką do szpitala, drugi, 42-letni obywatel Ukrainy został zabrany do lecznicy przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mają poważne obrażenia.

Na miejscu są ratownicy, którzy zabezpieczają zniszczone pojazdy. Wiadomo, że cysterna przewoziła łatwopalną substancję, na szczęście w wyniku zdarzenie nie została rozszczelniona. Usunięcie zniszczonych pojazdów potrwa jeszcze co najmniej przez godzinę. Policja kieruje samochody na wyznaczone objazdy.

AKTUALIZACJA godzina 8:15

Jak informuje Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, kierowców wydobyto z pojazdów. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nadal droga jest zablokowana, drugi kierowca został wydobyty z pojazdu. Na chwilę obecną oczekuje na LPR. Objazdy od strony Pawłowic jest wstrzymany ruch dla pojazdów ciężarowych, tam policjanci kierują na objazdy. Od strony Cieszyna można poprzez Kończyce Wielkie lub samochody osobowe przez Rudnik, Dębowiec.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022