Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolorowy korowód przejdzie ulicami Rybnika w ramach Rybnickich Dni Integracji

Facebook Twitter

Gwiazdą będzie wokalistka, Monika Kuszyńska. To już w najbliższą środę (25.05.). Wydarzenie rozpocznie jednak uroczysta msza święta w Bazylice pw. Św. Antoniego o godzinie 9.00. Tuż po nabożeństwie wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników, a potem przemarsz ulicą Kościuszki.

Na imprezę zaprasza Anna Jaszczuk, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7 w Rybniku.

Anna Jaszczuk: Zapraszamy wszystkich na nasz kolorowy przemarsz, korowód, pójdziemy od bazyliki, ulicą Kościuszki, do Teatru Ziemi Rybnickiej. Mamy taką nadzieję, że będzie kolorowo. Sam przemarsz jest pod hasłem: „Wiosenna łąka”. Prosimy uczestników o kolorowe stroje i akcenty. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Rybnika nie tylko przyjdą nas zobaczyć, ale także dołączą do tego przemarszu.

Między 10.15 a 10.45 kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu

W wydarzeniu w Teatrze Ziemi Rybnickiej udział wezmą nie tylko przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, ale również osoby na co dzień współpracujące z niepełnosprawnymi. Posłuchaj:

5. Rybnickie Dni Integracji po raz pierwszy odbyły się w 2016 roku. Z powodu pandemii nie było okazji do takiego spotkania przez ostatnie dwa lata.

Anna Jaszczuk: Zależy nam na integracji społecznej, na pokazaniu placówek, które pracują z tymi osobami.  Przedstawiamy ich i dzięki temu mieszkańcy Rybnika będą wiedzieli gdzie się udać, gdzie szukać porady czy pomocy.

Głównym organizatorem Rybnickich Dni Integracji jest Szkoła Podstawowa Specjalna z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7 w Rybniku i Stowarzyszenie „Razem”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022