Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Komentarze po wyborze nowego trenera kadry

Facebook Twitter

Fernando Santos został nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski. 68-letni portugalski szkoleniowiec jako selekcjoner pracuje od 2010 roku. Najpierw prowadził reprezentacje Grecji a 4 lata później objął kadrę Portugalii. W 2016 roku poprowadził ją do mistrzostwa Europy, a trzy lata później wygrał także Ligę Narodów. Jak wybór Portugalczyka komentowany jest w regionie?

fot. facebook.com/LaczyNasPilka

Mówi były doświadczony piłkarz, mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski z Ruchem Chorzów obecnie prezes ROW-u Rybnik, Mirosław Mosór:

Mirosław Mosór: Wiadomo, że jest to trener z bardzo dużym doświadczeniem, z sukcesami prowadzi dwie reprezentacje, więc życzymy mu powodzenia, bo to będzie świadczyło o tym, że udało mu się i polska piłka pnie się do góry. Nie mnie oceniać też, czy prezes Kulesza czy zarząd PZNP-u dobrze zrobił wybierając Portugalczyka czy lepiej by było Polaka. Myślę, że przyszłość nam pokaże, czy to był dobry wybór. Mam nadzieję, że ten trener dogada się z naszymi zawodnikami bardzo szybko. Wiemy, że prowadził też gwiazdy, więc myślę, że tu żadnego problemu nie będzie. Życzę nowemu selekcjonerowi sukcesu, bo to będzie tylko dla dobra polskiej piłki.

Co o decyzji PZPN sądzie doświadczony szkoleniowiec z regionu, obecnie trener Pniówka Pawłowice, Jan Furlepa:

Jan Furlepa: Byłem mocno za opcją Polak trener. Moim cichym faworytem był Jan Urban. Stało jak się stało, trzeba uszanować tę decyzję. Trzeba kibicować, trzymać kciuki, bo to jest reprezentacja Polski. To jest drużyna, która powinna mieć lepsze wyniki. Materiał ludzki i piłkarski jest bardzo duży, ale to trzeba wszystko poskładać. Uważam, że trener, który ma tak olbrzymie doświadczenie, charyzmę, jest łasy na wynik, da sobie radę.

Trener Odry Wodzisław, Piotr Hauder wypowiada się ostrożnie ale z nadzieją:

Piotr Hauder: Myślę, że to trener z ogromnym bagażem doświadczenia, a czy to jest najlepszy wybór na trenera reprezentacji Polski, to czas pokaże. Na pewno umiejętności, wiedzy nie zabraknie. Musi się odpowiednio skomunikować z drużyną. Myślę, że powinno być dobrze. Nie podejmowałbym się oceniania, czy sposób gry będzie taki sam jak u poprzednich, czy trener będzie coś zmieniał, to czas pokaże. Zobaczy, jaki jest potencjał w drużynie, może coś zmieni, może coś zmodyfikuje. Będziemy bacznie obserwować i uczyć się.

Ciężko na razie powiedzieć jak nowy trener odnajdzie w naszych warunkach

– dodaje dziennikarz sportowy z regionu, przewodniczący Rybnickiej Rady Sportu Marek Pietras.

Marek Pietras: To trochę wróżenie z fusów. Zobaczymy jak to zafunkcjonuje. Myślę, że na tym stanowisku bardziej jest potrzebny psycholog, mentor, ktoś kto wszystkie stosunki międzyludzkie poukłada, bo ma do czynienia z ludźmi sukcesu. To nie jest reprezentacja sprzed 30 lat, gdzie trzeba budować spiritem, po prostu trzeba umieć nimi wszystkimi zarządzać, więc jeżeli dogada się, zbuduje atmosferę – a ponoć potrafi to robić –  i będzie dobrze zarządzał naszymi gwiazdami, to wyniki umie osiągać, co udowodnił już nie raz, głównie z Portugalią. Będą wyniki, będziemy się cieszyć, że Polacy wygrywają. To będzie budować atmosferę i będzie zachęcać młodych ludzi, żeby szukali klubów i grali w piłkę.

Jest szansa, że z doświadczenia nowego trenera reprezentacji skorzystają też piłkarze w regionie:

Marek Pietras: Nie wiem na ile są prawdziwe te plotki, że jednym z obowiązków nowego selekcjonera będzie budowanie systemu szkolenia. Ten system co dwa lata budujemy od nowa. Czytałem, że przy innych kandydaturach były takie propozycje, żeby zajmowali się całościowym budowaniem systemu szkolenia. Jeżeli faktycznie doświadczony portugalski szkoleniowiec coś tam przywiezie z Portugalii i próbuje to zaadaptować do naszych warunków, to być może otrzemy się o jego wizję, o jego pomysły. Na dzisiaj myślę, że jest to dość odległe. Skupmy się na głównej reprezentacji, na tym, żeby oni nas na arenie międzynarodowej godnie reprezentowali.

Pierwszy cel, jaki ma zrealizować Fernando Santos, to awans reprezentacji na najbliższe Mistrzostwa Europy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj