Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kominiarze debatują w Rybniku. Zmiana przepisów już od przyszłego roku

Facebook Twitter

130 kominiarzy z całego kraju zapowiedziało swój udział w Ogólnopolskiej Konferencji Kominiarzy, która dziś (12.10.) rozpoczęła się w Rybniku. Przez trzy dni dyskutować będą o problemach, z jakimi na co dzień się borykają i

Kolejny raz w Rybniku odbywa się konferencja kominiarzy

Sporo rozmów będzie zapewne o zmianach, jakie mają wejść w życie w przyszłym roku. Szykuje się rewolucja w przepisach. Już nie dokument papierowy, ale elektroniczna dokumentacja będzie konieczna, by dokonać przeglądu komina:

Tadeusz Kominek: Będą nowe przepisy określające okresową kontrolę przewodów kominowych. Każdy budynek czy wielorodzinny, czy jednorodzinny będzie potrzebował tzw. protokołu elektronicznego. Protokół elektroniczny będzie się wykonywać na miejscu w budynku prywatnych lub w mieszkaniu. I od razu w tym samym momencie będzie przesłany do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego do Warszawy. Jeżeli to wejdzie, będzie to kłopot dla nas wszystkich prawdopodobnie. My będziemy mieć troszeczkę więc pracy, a każdy budynek będzie podlegał takiej kontroli w formie protokołu elektronicznego.

– mówił Tadeusz Kominek mistrz kominiarski z Rybnika. Swój udział w konferencji zapowiedział przedstawiciel Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024