Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kominiarze zapytają mieszkańców jak ogrzewają swoje domy

Facebook Twitter

Kominiarze zapytają mieszkańców, jak ogrzewają domy. To efekt porozumienia, jakie zostało zawarte w Rybniku pomiędzy Województwem Śląskim, Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy. 

Od teraz w trakcie prowadzonych przeglądów kominiarskich będą także sprawdzane urządzenia grzewcze w domach. Inwentaryzacja będzie polegała na wypełnieniu formularza, który pozwoli na spisanie urządzeń grzewczych o mocy poniżej 1 MW w województwie śląskim. Kominiarze powinni posiadać identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz kserokopię zawartego porozumienia o współpracy partnerskiej.

Ponadto można sprawdzić, czy kominiarze posiadają certyfikaty i uprawnienia oraz, czy są związani członkostwem z organizacją kominiarską potwierdzającą ich pełnomocnictwa i kompetencje do realizacji zadania. Inwentaryzacja pozwoli m.in. na pozyskanie szczegółowych informacji na temat rodzaju i ilości instalacji służących do ogrzewania budynków, a analiza zebranych danych posłuży do poprawy jakości środowiska, zwłaszcza w zakresie powietrza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021