Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Komisja rewizyjna zajmie się sprawą podwykonawców z Żor

Facebook Twitter

Wraca sprawa podwykonawców budowy mieszkań czynszowych w Żorach. Ich problemami ma zająć się Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Przypomnijmy, część firm nie otrzymała, jak twierdzą ich przedstawiciele, należnych pieniędzy za wykonane roboty.

Fot. zory.pl

Chodzi o co najmniej 1,5 miliona złotych od głównego wykonawcy, firmy Erbud. Ta ma ogromne problemy finansowe, dlatego chcą by pieniądze wypłacił im inwestor, czyli Zakład techniki Komunalnej. Dziś (15.11.) radni mają pochylić się nad tą sprawą i zdecydować o zleceniu ekspertyzy prawnej w sprawie dopuszczalności zapłaty przez ZTK Sp. z o.o. podwykonawcom firmy Erbud Sp. z o.o.

Zlecenie ekspertyzy dotyczącej sytuacji podwykonawców pracujących na budowie mieszkań czynszowych w ramach projektu „Z przyszłością w Żorach” będzie głównym tematem posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Żory.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej odbędzie się dziś (15,11,) o godz. 14:30 w sali narad Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9. Porządek obrad:

  1. Sprawdzenie quorum.
  2. Uchwalenie porządku posiedzenia.
  3. Podjęcie uchwały o zleceniu wykonania ekspertyzy prawnej w sprawie dopuszczalności zapłaty przez ZTK Sp. z o.o. podwykonawcom firmy Erbud Sp. z o.o.
  4. Zamknięcie posiedzenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022