Komplet punktów wywalczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla

Wczoraj (07.03.) jastrzębianie pokonali we własnej hali Czarnych Radom 3:1. Gospodarze zaczęli mecz od wygranego seta, w drugiej partii meczu lepsi okazali się radomianie, ale w dwóch kolejnych setach znów dominował Jastrzębski Węgiel.

To nie było łatwe spotkanie, ale ważna jest wygrana, walczymy cały czas o miejsce w szóstce, premiowane awansem do play-offów – mówi libero zespołu z Jastrzębia, Jakub Popiwczak:

W podobnym tonie wypowiadał się drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski: Dobrze, że po porażce 0:3 w Lubinie zespół pokazał charakter:

Dzięki wczorajszej wygranej jastrzębianie awansowali na 6 miejsce w tabeli PlusLigi. W sobotę (10.03.) zagrają o kolejne ligowe punkty, tym razem na wyjeździe z Łuczniczką Bydgoszcz. A za niespełna tydzień w środę (14.03.) zmierzą się we własnej hali z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle. Będzie to mecz fazy play-off Ligi Mistrzów.