Komplet punktów znów dla piłkarek ręcznych MTS-u Żory. Wygrały kolejny mecz [FOTO]

W miniona sobotę (19.02.) żorzanki pokonały we własnej hali Zgodę Ruda Śląska 35:16. Początek spotkania był nerwowy. Faworyt meczu, MTS długo nie mógł wypracować bezpiecznej przewagi. Ostatecznie żorzanki zaczęły trafiać i na przerwę schodziły prowadząc 16:6.

W drugiej części kontrolowały mecz i pewnie wygrały

Ze zwycięstwa i trzech punktów cieszyły się szczypiornistki MTS-u:

Aleksandra Maziarek: Moim zdaniem dobrze się pokazałyśmy. Początek był nie taki jak powinien, obrona nie zadziałała dobrze, ale potem starałyśmy się to nadrobić. Ważne 3 punkty, wygrałyśmy.

Wiktoria Kosmowska: Myślę, że dużo zrobiłyśmy w obronie. patrząc na wynik, drużyna przeciwna zdobyła tylko 16 bramek, więc myślę, że jak na 60 minut gry, jest to dobry wynik. Pokazałyśmy w ataku dobrą grę.

Zuzanna Mikosz: Bardzo cieszymy się z kolejnego wygranego meczu w drugiej rundzie i mamy nadzieję, że nasza dobra passa będzie trwała do końca sezonu.

Miały być trzy punkty i są trzy punkty

– stwierdził po meczu trener MTS-u:

Bartłomiej Duda: Nie zakładaliśmy innego scenariusza, trzy punkty są na naszym koncie. Wkradło się troszeczkę takiego rozluźnienia, nie potrafiliśmy dorzucić do bramki jak już stuprocentowa sytuacja została wypracowana. Brawo dla bramkarki ze Zgody, ale wynik oczywiście cieszy. Jasne, że mogło być wyżej. Dobre zawody. (…)

Kolejne spotkanie MTS rozegra w najbliższą niedzielę (27.02.), na wyjeździe zmierzy się z ChKS-em Łódź.