Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Komu przeszkadzają instalacje miejskie?

Facebook Twitter

Nie minęło kilka dni od postawienia instalacji zaprojektowanych przez studentów w ramach Mood for wood w Cieszynie, a już jedna z nich została zdewastowana.

Nie wiem komu przeszkadzają nowe instalacje w mieście, ale wszystkie takie przejawy wandalizmu wzbudzają mój ostry sprzeciw. Nie znajdują wytłumaczenia dla takiego zachowania. I kolejny raz apeluję, by widząc takie zapędy u innych osób reagować, wzywać straż miejską bądź policję

– mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Sąsiedztwo było hasłem letniej edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood. Studenci i młodzi projektanci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji projektowali oraz budowali instalacje/obiekty w przestrzeni dla mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Organizatorami warsztatów Mood for wood, odbywających się od 23 lipca do 3 sierpnia 2020, byli: SARP Poznań oraz Stowarzyszenie Punkt Wspólny we współpracy z Zamkiem Cieszyn.

Mood for wood (www.moodforwood.com) to warsztaty studenckie, w wyniku których powstają nie tylko projekty, ale także faktyczne realizacje – obiekty miejskie z drewna. Od sześciu lat inicjatywa ta zmienia przestrzenie publiczne w całej Polsce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj