Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Komunikacja po nowemu w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Komunikacja autobusowa w powiecie wodzisławskim w nowej odsłonie. W poniedziałek (24.06.) skończyła się umowa powiatu z miastem na mocy, której wspólnie organizowano część połączeń.

W związku z tym z rozkładów zniknęła na przykład linia numer 37. Mieszkańcy nie muszą się niczego obawiać – mówił Radiu 90 jeszcze w ubiegłym tygodniu naczelnik wydziału Komunikacji i Transportu w wodzisławskim starostwie, Arkadiusz Łuszczak:

Żeby nie pozostawić mieszkańców powiatu wodzisławskiego, w szczególności mieszkańców Bukowa, Nieboczów, Godowa, Skrzyszowa bez komunikacji. Organizacji linii komunikacyjnych ulegnie troszeczkę zmianie. Do Bukowa, do Nieboczów i do Syryni, zostanie utworzona nowa linia komunikacyjna numer 42, łącząca również te miejscowości z Pszowem i bezpośrednio z Wodzisławiem Śląskim, natomiast prace przewozowe linii 37, w kierunku Godowa, przejmie w całości linia numer 38.

Dla pasażerów zmiany nie powinny być uciążliwe – dodaje Arkadiusz Łuszczak:

Linie te będą tak zorganizowane, by pasażerowie nie odczuli zmian, jest to tylko kwestia techniczna. Do Godowa, autobus w godzinach szczytu będzie kursował co godzinę również w kierunku Syryni, Nieboczów i Bukowa będzie w godzinach szczytu co godzinę. Buków i Nieboczowy, zyskają komunikację w pełnym tego słowa znaczeniu, czyli również poza dniami nauki szkolne, również w wakacje autobusy będą kursować.

Przy okazji zmian zdecydowano też o racjonalizacji wydatków. Do Kokoszyc, Zawady i Wilch dojeżdżać będą autobusy miejskie, dlatego nie ma potrzeby by dublować je przewozami powiatowymi.

Te zmiany nie są dla nas problemem – mówi prezes PKS-u Racibórz, który świadczy usługi przewozowe dla powiatu wodzisławskiego, Damian Knura:

My jesteśmy logistycznie przygotowani do tego. Przed styczniem tego roku, komunikacja istniała także jedynie przemodelujemy siatkę połączeń. Autobusów wystarczającą ilość, kierowców też, chciałbym tutaj podkreślić, że zatrudniamy do obsługi realizacji tej komunikacji wodzisławskiej głównie mieszkańców powiatu wodzisławskiego także logistycznie to będzie poprzez zmianę rozkładu jazdy, w sposób naturalny, cała komunikacja przejdzie rozwód ale myślę, że dla mieszkańców, czy dla firmy nie będzie miała większego znaczenia.

Powtórzmy dziś (24.06.) na nowych zasadach zaczęła funkcjonować komunikacja autobusowa w powiecie wodzisławskim.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lipca 2020