Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Komunikat Biura Prasowego Wojewody Ślaskiego [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Już ponad pół tysiąca osób zakażonych koronawirusem w naszym województwie. Dziś (05.04.) Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 38 przypadkach w śląskiem, łącznie to już 534 osoby.

Dziś (05.04.) rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 38 przypadkach w śląskiem, łącznie to już 534 osoby. Wśród nowo zakażonych jest dwoje pacjentów z terenu powiatu wodzisławskiego, którzy są na leczeniu w szpitalu w Raciborzu. Do lecznicy trafiła także starsza mieszkanka powiatu cieszyńskiego, u której stwierdzono zakażenie. W szpitalach w naszym województwie przebywa ponad 200 osób (231) powodu podejrzenia zakażenia. Stwierdzono 23 zgony z powodu koronawirusa. Objętych kwarantanną jest ponad 3 tysiące 200 osób, pond nadzorem epidemiologicznym jest nieco ponad 7 tysięcy osób.

W swoich domach leczyć się będą przez najbliższe dni 3 mieszkanki powiatu częstochowskiego – wszystkie w sile wieku, młoda mieszkanka Mysłowic oraz mężczyzna w średnim wieku z Dąbrowy Górniczej. W izolacji domowej pozostanie także mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkanka Piekar Śl. w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, mieszkanka powiatu bielskiego w średnim wieku, kobieta z powiatu będzińskiego, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w średnim wieku oraz mieszkanka Bytomia.

Uciążliwe objawy koronawirusa zdecydowały, iż w szpitalu w Chorzowie pozostał mieszkaniec Mysłowic w sile wieku. Tutaj jest także kobieta w sile wieku, która znajdowała się pod nadzorem służb sanitarnych w Sosnowcu. Stan zdrowia zdecydował także o pozostawieniu w szpitalu zakaźnym w Raciborzu starszego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, tam też jest hospitalizowany mężczyzna w sile wieku z powiatu wodzisławskiego.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od 8 osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy powiatu tarnogórskiego i Bytomia), 12 ze szpitala wojewódzkiego w Częstochowie (są to mieszkańcy głównie z powiatów częstochowskiego oraz lublinieckiego).

Groźnego wirusa wykryto także w próbkach pobranych od starszej mieszkanki powiatu tarnogórskiego, która jest leczona w zakładzie pulmonologii NZOZ w Tarnowskich Górach. W szpitalu jest także starsza mieszkanka powiatu cieszyńskiego.

Łącznie w województwie śląskim wykryto obecność koronawirusa u 534 osób.

AKTUALIZACJA godzina 12:15

Komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach z dnia 05.05.2020r z godz. 10.00:

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 330 / 3 278

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport 205/ 231

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 008 / 7 175

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 595

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 6 077

– liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 534 / 525

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 12 / 12

– liczba zgonów/ostatni raport -23/ 23

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj