Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Komunikat Jastrzębskiego Węgla w sprawie Ligi Mistrzów [WIDEO]

Facebook Twitter

"Dokończymy Ligę Mistrzów, jeżeli zapadnie taka decyzja" - deklarują władze Jastrzębskiego Węgla.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Klub zamieścił na swojej stronie komunikat dotyczący tych rozgrywek. Przypomnijmy na razie decyzją Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej (CEV), zostały one zawieszone. Na razie nic nie wiadomo co do ich kontynuacji. Klub zaznacza, że dokończy rywalizacje pod warunkiem, że będzie to możliwe w obliczu panującej pandemii COVID-19 i podkreśla, że zdrowie zawodników jest najważniejsze. W półfinale pomarańczowi mają zmierzyć się z włoskim Trentino Itas.

Poniżej wideo rozmowy po zakończeniu sezonu PlusLigi z zawodnikami: Christianem Frommem, Piotrem Hainem i Dominikiem Depowskim.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w związku z zawieszeniem rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 na etapie ćwierćfinałów i brakiem dalszych decyzji Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej (CEV) w tym zakresie, wystosowaliśmy pismo do CEV, w którym nasz klub wyraził wolę dokończenia bieżącej edycji tych rozgrywek w późniejszym terminie, jeżeli zapadnie takowa decyzja europejskich władz siatkarskich i jeżeli będzie to możliwe w obliczu panującej pandemii COVID-19. Stale podkreślamy, że zdrowie zawodników jest najważniejsze.

Jednocześnie przypominamy, że nasz klub zawarł porozumienie z zawodnikami o zakończeniu z dniem 31 marca 2020r. kontraktów w zakresie świadczenia usług sportowych, natomiast kontrakty dotyczące świadczenia usług reklamowych w sezonie 2019/2020 nadal będą obowiązywać. Zawarte porozumienie uwzględnia również ewentualny udział zawodników i sztabu szkoleniowego w dokończeniu obecnej edycji Ligi Mistrzów w przypadku stosownej decyzji CEV w tym zakresie.

Ponadto w naszym piśmie skierowanym do CEV wystąpiliśmy z wnioskiem, aby w przypadku braku możliwości dokończenia bieżącej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów do kolejnej jej edycji w sezonie 2020/2021 włączony został zespół Jastrzębskiego Węgla oraz inne zespoły, które w tej edycji pozostały jeszcze w grze, a z przyczyn od nich niezależnych nie mają możliwości dokończenia tych rozgrywek.

Wobec złożonego pisma klub oczekuje na ostateczne stanowisko CEV w tej sprawie.

Adam Gorol
Prezes Zarządu
KS Jastrzębski Węgiel S.A.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020