Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Koncert Doroty Miśkiewicz w Wodzisławskim CK

Facebook Twitter

W sobotę (29.09.) w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Doroty Miśkiewicz, promujący najnowszą płytę artystki pt. "Ale". Rozpoczęcie o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie WCK lub za pośrednictwem sprzedaży internetowej.

Dorota Miśkiewicz
Muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest perkusistą u Tomasza Stańki. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów – zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Współpracowała z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. Choć może to dziwić – znalazła też czas, żeby regularnie nagrywać solowe albumy – „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się” w 2002 roku, „Pod rzęsami” w 2005 i „Caminho” w 2008. „Ale” (2012) to jej czwarte solowe wydawnictwo.

„Ale” Doroty Miśkiewicz to garść delikatnej elektroniki połączonej z podróżą w przeszłość, do krainy retro, kiedy słowo diwa nie znaczyło jeszcze „kapryśna gwiazda”, ale „osobowość” i kiedy można było śpiewać piosenkę o najważniejszych sprawach w niebanalny, lekki sposób.

źródło: dorotamiskiewicz.com

Bilety można rezerwować pod nr tel. (32)4554855 lub osobiście w sekretariacie WCK, codziennie od pon. do pi. od 8:00 do 16:00. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK, za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl> oraz za pośrednictwem portalu <biletyna.pl>

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj