Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Koncert Jesienny” z Krzesimirem Dębskim w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

To projekt muzyczny, obok którego nie można przejść obojętnie. W niedzielę (21.11.) usłyszymy połączone siły Śląskiego Chóru „Ad libitum”, Krakowskiego Tria Stroikowego oraz Krzesimira Dębskiego. To kompozytor, a także dyrygent, skrzypek jazzowy, pianista, aranżer i producent muzyczny.„Koncert Jesienny” w Wodzisławskim Centrum Kultury w niedzielę (21.11.) o 18:00.

mat. prasowe WCK

Krzesimir Dębski

Kompozytor a także dyrygent, skrzypek jazzowy, pianista, aranżer i producent muzyczny. Laureat wielu prestiżowych konkursów. Grał z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie. Nagrał ponad dziesiątki albumów ze swoimi kompozycjami. W swoim dorobku ma niezliczoną ilość utworów symfonicznych i kameralnych. Twórca muzyki teatralnej, eksperymentalnej i filmowej.

Śląski Chór Kameralny „Ad libitum”

Powstał w 1999 roku. Podejmuje różnorodne wyzwania muzyczne: opracowania na chór muzyki rozrywkowej, widowiska poetycko-muzyczne, opraw liturgii w rycie greckokatolickim, gregoriańskim, przedstawienia operowe. Współpracuje z teatrami muzycznymi, orkiestrami oraz z czołowymi artystami sceny polskiej i europejskiej. Wielokrotnie nagradzany zespół występował na scenach w Polsce i za granicą. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym „Ad libitum” jest Izabella Zielecka-Panek, profesor doktor habilitowana w Instytucie Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego, chórmistrz, nauczyciel akademicki, wieloletni dyrygent, a także prezes Fundacji Muzyka Bez Granic.

Krakowskie Trio Stroikowe

Działa od 1998 roku i tworzą go: oboista Marek Mleczko, klarnecista Roman Widaszek oraz fagocista Paweł Solecki. Są to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Występowali na scenach Europy oraz na prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021