Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert kolęd i pastorałek autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów

Facebook Twitter

Ponad 50 utworów w ich repertuarze. Po pandemicznej przerwie wraca koncert kolęd i pastorałek autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów. Po raz 20. wokaliści na co dzień związani z zespołem "Miraż" zaśpiewają je w kościele pw. Św. Mikołaja w Raciborzu.

Koncert już w najbliższy piątek (6.01.). Tym razem wydarzenie wpisuje się w duży projekt „Kolędy Górnego Śląska”, o którym mogliście już usłyszeć na naszej antenie. Gotowy jest singiel i teledysk promujący te działania.

Hanna Hołek: Pandemia spowodowała to, że to nasze życie po prostu jest takie kruche i ulotne. Wszyscy po prostu chcieliśmy też się ze sobą spotkać, pośpiewać. Dla nas jest to ogromna przyjemność. Jeżeli chodzi o ten projekt, myślę, że świat się tak zatrzymał i przez to, że się zatrzymał, to udało nam się wynieść z tego wartość, która w tym projekcie ma duże znaczenie. Znowu możemy się spotkać razem, znowu możemy pośpiewać i mieć po prostu wspólny cel, wspólną misję i wspólną pamiątkę, bo nie wiemy, co nam świat zaserwuje dalej.

-mówi Hanna Hołek, była wokalistka raciborskiego „Mirażu”, zaangażowana w projekt „Kolędy Górnego Śląska”. W piątek (6.01.) nie zabraknie innych artystów, wśród nich będzie Dawid Koczy, który wystąpi w nowym dla siebie repertuarze:

Dawid Koczy: Pierwszy raz od wielu lat pozwoliłem sobie zapytać o pastorałkę, której do tej pory nie śpiewałem. Poczułem na miarę tych czasów i tego, w jakich czasach żyjemy, że chciałbym zaśpiewać ten, a nie inny tekst. W tekstach pana Andrzeja jest wielowymiarowość i wielosymboliczność, zmuszają do myślenia i są bardzo poruszające. Z góry założyłem i poprosiłem – jeżeli będzie taka możliwość- właśnie o tę piosenkę. Mam nadzieję, że to będzie duże zaskoczenie dla publiczności a dla mnie samego wielkie przeżycie.

Dawid Koczy, wokalista i były członek zespołu wokalnego Miraż

Oprócz pastorałek autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów, będzie można posłuchać też kolęd tradycyjnych. Początek o 18.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023