Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert Linkin Park w Polsce – Rybnik 2015! Konferencja prasowa [WIDEO]

Facebook Twitter

To już pewne! Linkin Park zagra w tym roku w Polsce. 25 sierpnia grupa da koncert na rybnickim Stadionie Miejskim. Szczegóły informacji - już teraz - będziemy Wam je podawać prosto z konferencji prasowej. To będzie już czwarty koncert LP w Polsce! Sprawdź informację o biletach.

Do tej pory grupa Linkin Park nagrała sześć albumów studyjnych. Do Polski z kolejnym koncertem przyjedzie promować ten najnowszy „The Hunting Party”. W opinii ekspertów i muzyków to „najcięższa” płyta w historii zespołu.

– Najpierw nagrałem dema. To był alternatywny pop, który brzmieniem pasował do tego, co grają obecnie rozgłośnie radiowe. Później trafiłem na fragment bloga “Rock Music Sucks Right Now and it’s Really Depressing”. To skłoniło mnie do pewnych przemyśleń. Napisałem coś, co miało być odpowiedzią i wtedy zdałem sobie sprawę, że pracowałem nad czymś innym niż to, co chciałem uzyskać – tłumaczy Mike Shinoda, wokalista i multiinstrumentalista Linkin Park. (inf. pras.)

Za Linkin Park przemawia także całe mnóstwo nagród, które zespół zdobył w trakcie swojej kariery muzycznej. Grupa jest między innymi laureatem Grammy Awards, zdobywcą MTV Europe Music Awards. W swoim dorobku ma także nagrody American Awards, World Music Awards, Kerrang! Awards czy Billboard Music Awards.

Poza tym, zespół regularnie wyprzedaje swoje występy na żywo do ostatniego miejsca, czego najlepszym dowodem jest listopadowa europejska część trasy koncertowej. Zespół zagrał wtedy 15 razy i każdy show obejrzało komplet widzów. Tak było między innymi w: Zurychu, Amsterdamie, Monachium, Wiedniu, Paryżu, Berlinie, czy Londynie, a więc w najbardziej znaczących koncertowych ośrodkach Europy. (inf. pras.)

– Cieszymy się, że Rybnik znalazł się na trasie koncertowej Linkin Park . Mamy nadzieję, że wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik. Wierzymy, że dzięki wzorowej organizacji ze strony spółki Prestige MJM fani, którzy od kilku lat przyjeżdżają do naszego miasta i tym razem będą zadowoleni – dodaje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Koncert Linkin Park w Rybniku odbędzie się 25 sierpnia. Przedsprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 5 marca, o godzinie 10:00 i potrwa do niedzieli, 8 marca, do godziny 20:00. Wejściówki w ramach przedsprzedaży będzie można nabywać tylko i wyłącznie za pośrednictwem strony eBilet.pl.

Oficjalna sprzedaż ruszy natomiast w poniedziałek, 9 marca, o godzinie 10:00. Wejściówki będzie można wtedy kupić za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl i Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Koncert rozpocznie się o godzinie 21.00. Na razie nie wiemy, kto będzie go supportował.

Będzie to najdroższy z koncertów, jakie dotąd zorganizowano w Rybniku. Żaden z dotychczas występujących tu artystów nie dostał tak wysokiej gaży, na razie jednak nie znamy kosztów, jakie z racji organizacji koncertu poniesie miasto Rybnik.

Udostępnionych zostanie około 1000 biletów do strefy Golden Circle z opcją wcześniejszego wejścia (Golden Circle Early Entrance). Na ostatni sektor na płycie wejdzie około 15 tys. osób. Organizatorzy spodziewają się 25 tysięcy osób, dodają także, że jeżeli chodzi o tegoroczny koncert Linkin Park w Polsce, od początku pod uwagę brali tylko Rybnik.

Rybnik zasługuje na taką gwiazdę – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Nagrody zdobyte przez Linkin Park:

  • MTV Europe Music Awards (2002, 2004, 2007, 2008, 2010)
  • Grammy (2002, 2006)
  • American Music Awards (2007,2008)
  • World Music Awards (2007)
  • EMMA (2002)
  • Billboard Music Awards (2002)
  • Kerrang! Awards (2001)
  • MTV Video Music Awards (2002)

Tegoroczną trasę koncertową Linkin Park rozpoczną w Las Vegas 9 maja. Będą grać w USA, Kanadzie, Austrii, Polsce, Białorusi, Rosji, Finlandii i we Włoszech.

Linkin Park w Rybniku – zapowiedź

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj