Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koncert Marzeny Korzonek w Raciborskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Wyjątkowy koncert promujący autorski materiał z debiutanckiej płyty Marzeny Korzonek „33 1/2”, której oficjalna premiera będzie miała miejsce 15 stycznia 2013 roku, odbędzie się już w niedzielę (25.11.) o godzinie 18.00.

Marzena Korzonek, zwyciężczyni Konkursu „Debiuty” 40 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2003 roku oraz Finału „Szansy na sukces” po poruszającej interpretacji „Modlitwy” Tadeusza Nalepy została uznana przez prasę za „nowy, wielki głos polskiej sceny”, lecz dopiero pod 9 latach powstał jej debiutancki album. Na koncercie będzie można usłyszeć 12 premierowych utworów, których Marzena jest współkompozytorką wraz z Adamem Drzewieckim- producentem muzycznym projektu. Do większości piosenek Marzena napisała teksty.
Na płycie znajduje się również jako dodatek unikatowe nagranie utworu „Modlitwa” w niepublikowanej nigdy wcześniej wersji, będącej rejestracją sesji nagraniowej z samym Tadeuszem Nalepą na gitarze i plejadą czołowych muzyków polskiej sceny oraz kwartetem smyczkowym, która miała miejsce w Studiu S4 Polskiego Radia w lipcu 2003 roku. Utwór również będzie można usłyszeć podczas koncertu w Raciborzu.
Do współpracy nad produkcją muzyczną płyty Marzena Korzonek zaprosiła wielu znakomitych polskich muzyków różnych pokoleń, w tym Artura Malika (wieloletni perkusista Lombardu, współpraca m.in. z Anną Treter), Sławomira Bernego (współpraca z Grzegorzem Turnauem i orkiestrą Adama Sztaby), Adama Drzewieckiego (Pudelsi, Wawele, Grażyna Brodzińska) czy Józefa Michalika. Co warte podreślenia na koncercie 25.11.2012 roku Marzena wystąpi z towarzyszeniem 9-osobowego zespołu muzyków, którzy brali udział w nagraniach płyty.

Marzena o albumie:

W ten album włożyłam całe serce i duszę. Jest znacznie bardziej rytmiczny niż to, co śpiewałam dotychczas, ale znalazło się na nim także kilka wzruszających – jak sądzę – ballad. Wśród nich moje ulubione-Za horyzontem i Jak maj. Są piosenki traktujące o miłości oraz takie, które wyrażają smutek i ból, ale nie tylko. Poruszam temat przemijania, walki o własne marzenia czy przyjaźni, napisałam też erotyk. Są utwory, które wyrażają tęsknotę każdgo z nas za bliskością, intymnością i prawdziwym kontaktem z drugim człowiekiem, o które tak trudno w pośmiechu pędzącego wokół nas świata. Jednocześnie jest też utwór żartobliwy – mam nadzieję, że będzie się znakomicie sprawdzał na koncertach. Od 9 lat nosiłam się z zamiarem nagrania solowego albumu, ale dopiero teraz poczułam, że jestem na to gotowa. Chciałam, aby była to płyta oparta na brzmieniu żywych instrumentów, jedynie wspierana elektroniką. Dlatego słychać na niej nie tylko żywą sekcję rytmiczną, ale też instrumenty smyczkowe oraz dęte, flet, fagot, kontrabas i uwielbiamy przeze mnie fortepian. To „korzenny” pop lekko przyprawiony innymi stylami:-)

Bilety w cenie 30 – do nabycia w kasach RCK

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020