Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert na rzecz budowy rybnickiego hospicjum

Facebook Twitter

Kolejna, tym razem kolędowa inicjatywa na rzecz rybnickiego hospicjum. Noworoczny koncert zaplanowano w najbliższą niedzielę (15.01.). To już doroczna tradycja, gdy wydarzenie rokrocznie gromadzi osoby, które połączyła idea budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Koncert to z jednej strony możliwość przedłużenia świątecznej atmosfery poprzez kolędowanie, z drugiej zapoznanie z ideą opieki hospicyjnej. Wiele osób w regionie potrzebuje profesjonalnego wsparcia w alce z ciężką chorobą.

fot. mat. prasowe

15 stycznia (w niedzielę) o godz. 16.30 w rybnickiej Bazylice odbędzie się noworoczny koncert organizowany przez Fundację Puls-Med Blisko Ciebie. To cykliczne wydarzenie rokrocznie gromadzi osoby, które połączyła idea budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

Stało się tradycją, że wspólnie z księdzem Markiem Bernackim, proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Antoniego, przygotowujemy koncert, podczas którego przy akompaniamencie kolęd możemy cieszyć się świąteczną atmosferą. Jednak nasze koncerty mają jeszcze jeden cel – stanowią okazję do przypomnienia tego, jak wielka jest potrzeba stworzenia w Rybniku hospicjum stacjonarnego, wspierającego kompleksowo i profesjonalnie cierpiących w ich zmaganiach z ciężką chorobą

– mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Kolędy, pastorałki i świąteczne przeboje

Na potrzeby tegorocznego koncertu swoje talenty muzyczne i wokalne zaprezentują: zespół Karolinki z Jankowic, zespół ludowy Małe Rojanki z żorskiej dzielnicy Rój, chór kameralny Appassionato z Domu Kultury w Boguszowicach, zespół wokalny Adagio z Gogołowej, muzyk Karol Husak oraz przedstawiciele nurtu muzyki chrześcijańskiej grupa ZaNim Pójdę.

fot. mat. prasowe

Zaproszeni artyści przygotowali świąteczny repertuar, w którym obok kolęd i pastorałek znalazło się również miejsce na przeboje pokroju piosenki „Last Christmas”. W drugiej części koncertu odbędzie się wspólne kolędowanie, które poprowadzi ksiądz Marek Bernacki.

Potrzebne wsparcie

Gdy siedem lat temu Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie ogłosiła pomysł budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku, od razu zyskał on przychylność społeczności lokalnej, w tym przedstawicieli władz miasta. Wspólne zaangażowanie doprowadziło podjęcia decyzji o rozpoczęciu inwestycji. Od grudnia 2021 roku trwają prace budowlane przy ul. Barbary w Niedobczycach.

To nie oznacza, że władze miasta nie potrzebują naszego wsparcia. Hospicjum, aby realizować swoją misję, potrzebuje nie tylko murów, ale specjalistycznego wyposażenia. Dlatego działamy dalej, a noworoczny koncert jest okazją do pozyskania środków na wsparcie tego przedsięwzięcia. Liczymy na hojność przy zapełnianiu puszek, którymi będą opiekowali się nasi wolontariusze. Każda kwota to realna pomoc

– dodaje prezes rybnickiej Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj