Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koncert Stanisława Soyki w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Facebook Twitter

Już za tydzień (18.10) o godzinie 19:00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystąpi Stanisław Soyka z zespołem, wraz z najnowszymi piosenkami z nowej płyty: „Muzyka i słowa”.

„Muzyka i słowa” jest pierwszym od prawie piętnastu lat w pełni autorskim dziełem Artysty. Sam Soyka określa muzykę zamieszczoną na nim jako mieszankę folku, rythm & bluesa, reggae i ballady. Różnorodność stylistyczna, prostolinijność i szczerość – prawda.  Muzyczne wyznanie bez podrasowania. Na płycie znajdują się utwory takie jak Polonez czy Tango, w których odnajdziemy cała amplitudę uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest też pieśń o miłości do Warszawy „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna, niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców: Mamulu, Tatulu.

O swoich intencjach Stanisław Soyka mówi: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo ich słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj