Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert Symfoniczny „Wielkie Dzieła, Młodzi Wykonawcy”

Facebook Twitter

Koncerty filharmoniczne w Teatrze Ziemi Rybnickiej w 20 rocznicę reaktywacji Filharmonii Rybnickiej. To już w tym tygodniu, pierwsze spotkanie z muzyką w środę (15.05.) o godz. 18.00.

„Wielkie Dzieła, Młodzi Wykonawcy”, koncert wyróżniających się uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. i A. Szafranków w Rybniku, laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych z towarzyszeniem Filharmonii Rybnickiej im. Braci Szafranków pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego:

Co roku odbywa się koncert pt. „Wielkie Dzieła, Młodzi Wykonawcy” jest to koncert wyróżniających się uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku, którym towarzyszy właśnie Filharmonia Rybnicka. W tym roku podczas koncertu wystąpi Wiktoria Wanglorz na fortepianie, Wiktoria Prus na skrzypcach, Dorota Górecka na wiolonczeli, Kamil Rybaczyk na puzonie, Matylda Kołek na flecie, Dominik Marszałek na oboju, Helena Bór na kontrabasie, Mariusz Wycisk na organach. Koncerty są naprawdę wyjątkowe, Ci młodzi wykonawcy, jeszcze uczniowie rybnickiej szkoły muzycznej, grają naprawdę wirtuozowsko więc warto przyjść do teatru, aby być świadkiem koncertu „Wielkie Dzieła, Młodzi Wykonawcy”. Naprawdę warto, polecam.

-zapowiada Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej. A już w czwartek (16.05.) do południa koncerty filharmoniczne dla młodzieży, ale i wszystkich mieszkańców. Tym razem muzyka znana z kinowych ekranów:

Znakomite utwory, które powstały na potrzeby filmowe, ale oczywiście żyją cały czas swoim życiem to fantastyczne melodie, które naprawdę wszyscy właściwie znamy i lubimy ich słuchać. Koncerty skierowane nie są nie tylko dla młodzieży szkolnej. Przede wszystkim na koncercie drugim o godzinie 11:00 zostawiamy pulę miejsc otwartych, gdzie osoby lubią tego rodzaju sztuki, które lubią muzykę symfoniczną mogą przyjść i wysłuchać naprawdę znakomitego koncertu. Wystąpi Filharmonia Rybnicka pod dyrekcją maestro Sławomira Chrzanowskiego.

Program koncertu:

1. Wiktoria Wanglorz – fortepian, naucz. Katarzyna Leśnik, Dmitri Kabalevsky – III Koncert fortepianowy D-dur op. 50 cz. I

2. Wiktoria Prus skrzypce, naucz. Krzysztof Maślanka, Jean Sibelius – Concert violin d-moll op. 47 cz. I

3. Dorota Górecka – wiolonczela, naucz. Ariadna Łęcka, Jacek Gwizdon, Camille Saint-Saëns – I Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33 cz. I

4. Kamil Rybaczyk – puzon, naucz. Sebastian Wieczorek, Ferdinand David – Concertino Es-dur na puzon op. 4 cz. II i III

5. Matylda Kołek – flet, naucz. Katarzyna Pudełko, Georges Hue – Fantasy for flute and Orchestra (1923)

6. Dominik Marszałek – obój, naucz. Jan Ludwik, Joseph Haydn – Koncert na obój i orkiestrę C-dur cz. I

7. Helena Bór – kontrabas, naucz. Roman Huzior, Johann Baptist Vanhal – Koncert D-dur na kontrabas i orkiestrę

8. Mariusz Wycisk – organy, naucz. Elżbieta Włosek-Żurawiecka, Georg Friedrich Haendel – Koncert organowy F-dur op. 4 nr 4 cz. III i IV

Bilety można kupić TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024