Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koncert „Vladislavii” dla szkół i przedszkoli

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-V szkół podstawowych na koncert edukacyjny ZPiT „Vladislavia” pt. „Beleludkowy turniej folkowy”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 3 kwietnia o godz. 9:00.

mat.prasowe

“Beleludkowy turniej folkowy” już po raz kolejny zagości na wodzisławskiej scenie. Propozycja koncertu edukacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia”, przygotowana dla młodszych odbiorców, tak bardzo urzekła młodych widzów, że zespół postanowił ponownie zorganizować niezwykły turniej z udziałem Beleludka – postaci stworzonej przez Teatr Naszej Wyobraźni. Ten kolorowy i zabawny stworek wraz z aktorami i tancerzami zabierze dzieci w fantastyczny świat polskiego folkloru. Podczas 45. minutowego spotkania nie zabraknie pytań i zagadek, zadań do wykonania i ciekawych wyzwań. Uczniowie poznają wybrane stroje ludowe, tańce i instrumenty. Młodzi widzowie będą mieli okazję do wspólnego śpiewu i zabawy, a wszystko po to, by poznać i pokochać piękno polskiego folkloru.

To ciekawa i sprawdzona forma edukacji kulturalnej, którą proponujemy uczniom szkół podstawowych. Chcemy przez nią pokazać piękno i wartość folkloru

– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

ZPiT „Vladislavia” działa w Amatorskim Ruchu Artystycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespół specjalizuje się w tańcach ludowych z różnych terenów Polski i świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas wielu Międzynarodowych Festiwali m.in.: w Niemczech, Czarnogórze, Serbii, Bułgarii, Portugalii, a także we Włoszech i Francji oraz na Węgrzech. W zespole, skupiającym ok. 130 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i okolic, działa kilka grup tanecznych i kapela. Założycielem grupy jest Wanda Bukowska.

Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub mailowo: i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń: 27 marca br.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020