Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert w pięknej sali szkoły muzycznej w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Koncert muzyki dawnej w pięknej sali szkoły muzycznej w Jastrzębiu. To zaproszenie na 6 lutego, wstęp bezpłatny. Koncert o 18.00, polecamy, przypominając, że jastrzębska sala przy Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Świdra otrzymała tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2022.

Koncert w pięknej sali szkoły muzycznej w Jastrzębiu
Sala koncertowa jastrzębskiej szkoły muzycznej

Koncert w pięknej sali szkoły muzycznej w Jastrzębiu

Jak mówiła Radiu 90 Gabriela Jaworska dyrektorka dyrektorka szkoły muzycznej, podczas projektowania liczył się nie tylko wygląd, ale funkcjonalność obiektu.

Gabriela Jaworska: Sala doskonale łączy te dwie funkcje, po pierwsze bardzo dobrze słychać, co potwierdzają już liczni wykonawcy, którzy tutaj koncertowali, a przy okazji piękno tej sali cieszy oko. Dodam jeszcze, że atmosfera tego miejsca powoduje, że wszyscy się tu dobrze czują.

Koncert muzyki włoskiej wczesnego baroku w sali koncertowej szkoły muzycznej w Jastrzębiu 6 lutego, to przyszły poniedziałek.

Koncert muzyki włoskiej wczesnego baroku we wspaniałym wykonaniu solistów:Jana Margová, Milena Joszko, Victoria Lerche-Kurpas, Małgorzata Panek, Remigiusz Nowak. Na scenie wystąpi także zespół instrumentalny Katedry Klawesynu i Historycznych Praktyk Wykonawczych Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
Za przygotowanie partii wokalny odpowiedzialny jest Maurycy Raczyński, a kierownikiem artystycznym jest Jan Čižmář.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023