Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego w szpitalu w Rybniku

Facebook Twitter

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku wystąpił z koncertem zespół Gryfnioki. Według Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego w ciągu najbliższych lat zaburzenia i choroby psychiczne będą jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych społeczeństwa.

Co roku w naszym Szpitalu staramy się z tej okazji zorganizować dla naszych pacjentów jakieś atrakcje. W tym roku udało się zaprosić bardzo lubiany i ceniony przez naszych pacjentów zespół Gryfnioki, który bawił publiczność światowymi przebojami, takimi jak „Mamma Mia” Abby, czy „Happy” Pharella Williamsa.

– słyszymy w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku.

fot. mat. prasowe

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony przez Światową Federację Zdrowia w 1992 roku. Głównym założeniem święta jest zwrócenie uwagi na problemy osób chorujących psychicznie, budowanie świadomości i promowanie właściwej postawy wobec osób cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Każdego roku Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest w oparciu o hasło przewodnie. W tym roku to „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”.

fot. mat. prasowe

Według Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego w ciągu najbliższych lat zaburzenia i choroby psychiczne będą jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych społeczeństwa. Świat, w którym żyjemy, pęd dnia codziennego, stres, brak czasu na odpoczynek, walka z pandemią, czy wojna w Ukrainie, która wybuchła na początku tego roku sprzyjają rozwojowi różnych zaburzeń i problemów ze zdrowiem psychicznym.

fot. mat. prasowe

Warto przy okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego głośno mówić o profilaktyce, o tym, na co powinniśmy zwracać uwagę, by być dobrej kondycji psychicznej, ale także gdzie i do kogo zwrócić się po pomoc w razie wystąpienia niepokojących objawów. To okazja do walki z dyskryminacją i stygmatyzacją osób chorujących psychicznie. Uświadamianie społeczeństwu, że to są pełnowartościowi ludzie, którzy chcą pracować, mają rodziny, plany na przyszłość.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj