Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert zespołu Kokoszyczanki online z WCK [WIDEO]

Facebook Twitter

Koncert zespołu śpiewaczego Kokoszyczanki na żywo zobaczymy już 5 sierpnia o 20:00 na facebooku i kanale YouTube WCK. To kolejna propozycja w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, którą Wodzisławskie Centrum Kultury realizuje z powodzeniem od marca.

fot. Gazeta Wodzisławska

Kokoszyczanki zaprezentują program, w którym znajdą się przeboje z lat dwudziestych, a także popularne melodie oraz piosenki ludowe, biesiadne i śląskie. Artystkom na scenie będzie towarzyszyć grupa muzyczna Restart.

Tym razem zapraszamy na występ bardzo lubianej, wodzisławskiej grupy Kokoszyczanki. Ich energia oraz świetnie dobrany repertuar są gwarancją dobrze spędzonego wieczoru. I chociaż zespół wraz z muzykami obejrzymy tylko w internecie, to z pewnością jego pozytywna atmosfera udzieli się wszystkim oglądającym

– zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zespół Kokoszyczanki, działający przy Kole Gospodyń Wiejskich Kokoszyce, powstał dziewięć lat temu. Na początku skupiał się tylko na piosenkach ludowych z akompaniamentem akordeonu, co łączyło się ze specyfiką zespołów działających przy kole gospodyń wiejskich. Ale artystki poszły o krok dalej. Nowe aranżacje starych utworów, włączenie do repertuaru najbardziej rozpoznawalnych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, piosenek okolicznościowych, patriotycznych, a nawet europejskich sprawiają, że nie brzmią jak typowa kapela folklorystyczna, choć od piosenek ludowych nie stronią.

fot. Gazeta Wodzisławska

Występują na dożynkach, uroczystościach strażackich, górniczych i jubileuszach. Grupa miała okazję zaprezentować się przed francuską publicznością w regionie Owernia-Rodan-Alpy. Wystąpiła także na scenie WCK podczas „Kokoszyckiej Jesieni art. – spotkanie z twórczością”. Kokoszyczanki w ciągu tych lat wypracowały swój własny, niepowtarzalny styl, o czym będziemy mogli się przekonać już niebawem. Koncert jest jednym z wydarzeń, które WCK organizuje z kokoszyckim zespołem w ramach podpisanej z końcem lipca zeszłego roku umowy o współpracy.Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj