Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kończy się kadencja, radni muszą oddać tablety!

Facebook Twitter

Jeszcze jedna sesja i rybniccy radni oddadzą urzędowi miasta tablety. Urządzenia trafią do kolejnych radnych których wybierzemy 16 listopada. Rybnik dwa lata temu wyposażył miejskich rajców w tablety.

Kadencja dobiega końca, więc przyszedł czas, by je zwrócić.

Po zakończeniu kadencji, rybniccy radni w ramach tej umowy, którą mają podpisaną z miastem, czyli umowy użyczenia, oddają na stan urzędu te tablety, które do tej pory służbowo wykorzystywali w swojej pracy. Wszystkie te tablety zostaną przygotowane do pracy nowych radnych, zainstalowane tam programy zostaną zaktualizowane i nowi radni dostaną te tablety do dyspozycji na tych samych zasadach.

Zakup tabletów spowodowany był troską o środowisko. Nim je kupiliśmy używaliśmy mnóstwo papieru – podkreśla w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Lucyna Tyl rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.

Myśmy te tablety kupili w połowie 2012 roku, w ramach oszczędności. Do czasu, kiedy kupiliśmy te tablety, wszystkie uchwały, a tego było czasem i po kilogram papieru, wszystko było drukowane, kserowane i były to spore koszty. Natomiast w tej chwili na tych tabletach zostały zainstalowane elektroniczne systemy radnego. Wszystkie projekty uchwał, uchwały są dostępne w tej wersji elektronicznej, tak więc były to duże oszczędności.

W sumie miasto kupiło 35 tabletów za ponad 96 tysięcy złotych. Na taki krok nie zdecydowały się ościenne miasta, tam cały czas radni pracują na prywatnym sprzęcie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj