Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kończy się remont spalonych familoków w Czerwionce-Leszczynach. Mieszkańcy wrócą do siebie [FOTO]

Facebook Twitter

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem pogorzelcy z dwóch familoków w Czerwionce-Leszczynach Święta Bożego Narodzenia spędzą już w swoich mieszkaniach. Ogromna tragedia, jaką były pożary domów w których mieszkali, spotkała ich w lutym ubiegłego roku.

Podpalacz, którego później zatrzymano, podłożył ogień w dwóch budynkach. Płomienie zniszczyły familoki, a 17 rodzin straciło dach nad głową. Część znalazła schronienie u najbliższych, część w mieszkaniach zastępczych. Władze Czerwionki-Leszczyn postanowiły odbudować zniszczone budynki. Na jakim etapie są obecnie prace? Mówi burmistrz Czerwionki-Leszczyn:

Wiesław Janiszewski: Oczywiście pandemia w jakiś sposób zakłóciła prace, ale one tylko wyhamowały, natomiast nie ukrywam, że mobilizacja wszystkich sił, które były związane z odbudową spowodowały, że możemy dzisiaj mówić o sukcesie. Familok przy ulicy Wolności został już wyremontowany, on w tej chwili sukcesywnie będzie oddawany do użytku. Natomiast w familoku przy ulicy Hallera myślę, że także do końca roku zostanie remont zakończony. Dobrze, żeby do końca roku lokatorzy wrócili na swoje.

Wyremontowane familoki w Czerwionce-Leszczynach

Zakończenie prac najpierw planowane było na lipiec tego roku. Ten termin wydłużył się, nie tylko z powodu pandemii

– dodaje burmistrz:

Wiesław Janiszewski: To doprowadzenie centralnego ogrzewania do jednego i drugiego budynku, na to godzili się lokatorzy. My także wiedząc o tym, że będziemy robić rewitalizację  tego obszaru, ale podłączenie centralnego do ulicy Hallera nie było przewidziane w 2021 roku. Udało się wynegocjować z wykonawcą wykonanie tego zadania. Myślę, że będzie szczęśliwy koniec na przełomie października i listopada, mieszkańcy będą mogli powracać do mieszkań.

Remont obu budynków kosztował magistrat blisko dwa miliony złotych.

A tak wyglądały budynki po pożarze:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023