Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koniaków: Śmierć w lesie. Wiele interwencji strażaków w regionie

Facebook Twitter

Blisko 40 razy wyjeżdżali w miniony weekend strażacy z regionu do interwencji związanych z silnym wiatrem. Ratownicy z Cieszyna usuwali powalone drzewa czy zerwane konary najwięcej razy, bo aż 12-krotnie, między innymi w Wiśle, Ustroniu czy Bażanowicach.

W sobotę (03.10.) w Koniakowie doszło do tragicznego zdarzenia, konar drzewa przygniótł mężczyznę. Wstępne ustalenia mówią, że był on w lesie sam. Służby ratunkowe poinformowano wieczorem około godziny 21.00. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

W Wiśle na ulicy Konopnickiej przewrócone drzewo uszkodziło dwa zaparkowane przy drodze pojazdy. Upadając, zerwało także przewody linii energetycznej i przewróciło słup. Podobne zdarzenie miało miejsce w Krowiarkach, to powiat raciborski, tam na Iveco spadł duży konar, niszcząc szybę i uszkadzając część karoserii samochodu.

Dużo szczęścia miał właściciel auta zaparkowanego przy ulicy Sztolniowej w Rybniku, gdzie drzewo przechyliło się, opierając jedynie o dach jego pojazdu i nie powodując wielkich zniszczeń i strat. Mocno powiało także w Rydułtowach, gdzie bardzo silny podmuch porwał blaszany garaż stojący na posesji przy ulicy Krzywoustego. Konstrukcja została przeniesiona na posesję sąsiada – informują wodzisławscy strażacy, którzy zabezpieczali to miejsce.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj