Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koniec pierwszego etapu remontu gminnych dróg w Pawłowicach [FOTO]

Facebook Twitter

Pawłowice zakończyły pierwszy etap prac na gminnych drogach. Wykonano ponad 2,5 kilometra nakładek asfaltowych. Dodatkowo, aby poprawić jakość przejazdu, gminne drogi o nawierzchni kamiennej utrwalono grysem kamiennym. Drugi etap prac wykonany zostanie jeszcze przed zimą.

FOT. WWW.PAWLOWICE.PL

W tym roku wykonano ok 2,6 km nakładek asfaltowych. Nakładki wielkopowierzchniowe są stosowane na odcinkach dróg o dużej liczbie dziur na danym odcinku. Ta metoda jest skuteczniejsza niż likwidowanie pojedynczych ubytków. Nie tylko poprawia estetykę, ale gwarantuje również dłuższe użytkowanie jezdni. W ten sposób wyremontowane zostały ulice: Orzeszkowa i Słowackiego w Golasowicach, Piaskowa w Jarząbkowicach, Akacjowa i Miarki w Pielgrzymowicach, Kolejowa i Kościelna w Warszowicach, Dąbkowa w Pniówku oraz parkingi przy ul. Polnej i Górniczej w Osiedlu Pawłowice.

Aby poprawić jakość przejazdu, gminne drogi o nawierzchni kamiennej utrwalono grysem kamiennym. Taki rodzaj utwardzenia wykonano na ul. Wspólnej i Rybackiej w Pawłowicach, Prusa w Golasowicach, Partyzantów, Śląskiej i Powiewnej w Krzyżowicach oraz Stawowej, Przyjaznej, Koronnej w Warszowicach, dwóch odcinkach ul. Cieszyńskiej w Pielgrzymowicach i Kanarkowej w Pniówku.

Jeszcze w tym roku zaplanowany jest drugi etap prac polegający na wykonaniu nakładek asfaltowych na odcinkach dróg w Pielgrzymowicach i Warszowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj