Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koniec remontu domu ludowego w Jarząbkowicach

Facebook Twitter

Dom Ludowy w Jarząbkowicach już po remoncie. Gmina Pawłowice sfinansowała wymianę pokrycia dachowego na całym budynku, w którym mieści się siedziba OSP, przedszkole oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Fot. pawlowice.pl

Dotychczasowe, nieszczelne i częściowo uszkodzone dachówki ceramiczne zastąpiono blachodachówką. Wymieniono także podbitkę. Równocześnie naprawiono i odmalowano elewację całego budynku, a także wymieniono rynny. W ramach zadania wymieniono także całą drewnianą konstrukcję wieży, na której znajduje się syrena alarmowa. Ona także została odnowiona. Wszystko kosztowało blisko 700 tysięcy złotych.

Gminny Zespół Komunalny ogłaszał przetarg na realizację zadania trzykrotnie w zeszłym rok, jednak oferowane sumy zawsze przekraczały budżet przeznaczony na realizację zadania. Ostatecznie w marcu tego roku podpisano umowę z firmą Nowix z Alwernii. Mimo trudności na rynku budowlanym, zadanie zrealizowano w kosztach, jakie zaplanowano i wyniosły one ok. 690 tys. zł. Na przebieg i organizację prac wpłynął fakt, że do początku maja w Domu Ludowym mieszkały osoby z Ukrainy. Mimo to, dzięki dobrej współpracy z wykonawcą, udało się sprawnie i w terminie przeprowadzić remont.

Przy okazji remontu konstrukcji wieży przeprowadzono również gruntowany remont syreny alarmowej. Polegał on m.in. na czyszczeniu i piaskowaniu elementów wirnika i podstawy syreny, konserwacji i wymianie łożysk, a także wymianie daszka syreny. Wymiana dachówki ceramicznej na blachodachówkę spowodowała konieczność zakupu nowej anteny przekaźnikowej zapewniającej właściwy przekaz dźwięku fal radiowych sygnału alarmowego wysyłanego za pomocą syreny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj