Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koniec remontu Okrężnej w Żorach. Powstały prawie 3 kilometry nowej nawierzchni [FOTO]

Facebook Twitter

Zakończyła się przebudowa ul. Okrężnej w Żorach. Ulicę wyremontowano na całej długości, od skrzyżowania z Aleją Zjednoczonej Europy, aż do skrzyżowania z Aleją Armii Krajowej.

www.zory.pl

Powstały prawie trzy kilometry nowej nawierzchni wraz z ośmioma skrzyżowaniami, w tym nowym rondem, usytuowanym przy skrzyżowaniu z ul. Bankową.

Nowa nawierzchnia, nowe chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe, a także zatoki postojowe są już do dyspozycji mieszkańców.W ramach przebudowy wymieniono krawężniki i obrzeża oraz nawierzchnię zjazdów. Ponadto w miejscach, gdzie takie prace nie zostały już wcześniej wykonane, przebudowany został także chodnik. Prace objęły także wykonanie nawierzchni z frezu asfaltowego na parkingach przy ogródkach działkowych oraz dodatkowych zatok postojowych wzdłuż chodnika. Nowa nawierzchnia wraz z pozostałą infrastrukturą poprawi nie tylko komfort mieszkańców, ale również bezpieczeństwo.

Miasto Żory otrzymało na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi ul. Okrężnej w Żorach” dofinansowanie w wysokości 2 496 604,68 zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto 831 826,56 zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Całkowita wartość zakończonej inwestycji to 3 328 806,25 zł.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj