Koniec serii zwycięstw JKH GKS

Koniec wyjątkowej serii, po 12 kolejnych ligowych zwycięstwach hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie przegrali. W miniony piątek (11.12.) w ostatnim ligowym meczu w tym roku, jastrzębianie podejmowali na własnym lodzie GKS Katowice. Ulegli gościom 1:2.

Wszystkie gole padły w ostatniej tercji spotkania. Katowiczanie objęli prowadzenie w 44 minucie, ale kilka chwil później JKH wyrównał po trafieniu Marka Hovorki. Decydująca, jak się później okazało bramka padła w 48 minucie meczu, a co ciekawe, zdobył ją był zawodnik drużyny z Jastrzębia – Jesse Rohtla.

Mimo przegranej JKH GKS kończy ten rok na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi. Dodajmy, że zespół rozegra jeszcze jedno spotkanie w tym roku, będzie to mecz półfinałowy Pucharu Polski. W ostatnią niedzielę grudnia (27.12.) zmierzy się na Jastorze z Enega Toruń.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
0:1 Zieliński (Kuronen, Krężołek) 44:00
1:1 Hovorka (Rac, Phillips) 45:20 5/3
1:2 Rohtla (Kuronen, Fraszko) 55:08

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Kostek, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 35 – 33 Kary: 10 min – 8 min Widzów: bez udziału publiczności.